Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων

Δράση για το Σχολικό Εκφοβισμό

Με αφορμή την 6η Μαρτίου, η οποία έχει οριστεί ως Παγκόσμια Ημέρα Κατά του Σχολικού Εκφοβισμού, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου Άνω Λιοσίων πραγματοποίησε ενημέρωση από ομάδα της Κοινωνικής υπηρεσίας του Δήμου μας  σε όλα τα τμήματα της 1ης Γυμνασίου.

Ευχαριστούμε θερμά τις κυρίες:  Λιάκου Σοφία (ψυχολόγο), Κουτσώνα Κωνσταντίνα (κοινωνική λειτουργό) και τη Χριστιάννα (κοινωνική λειτουργό) από το Διευρυμένο Κέντρο Κοινότητας, οι οποίες ανταποκρίθηκαν άμεσα στην πρόσκληση του Συλλόγου μας. Επιπλέον ευχαριστούμε τον κύριο Γεώργιο Αντωνόπουλο, Αναπληρωτή Δήμαρχο εντεταλμένο σε θέματα της Κοινωνικής Υπηρεσίας του Δήμου μας. Τέλος ευχαριστούμε και τον κ. Περικλή Βάλβη, ο οποίος από τη θέση του ως Διευθυντής της Σχολικής μονάδας, μας παρείχε μία άψογη συνεργασία.

Με εκτίμηση,

Για το Δ.Σ. του 1ου Γυμνασίου Άνω Λιοσίων